blesk.cz | Miloš Zeman: Česká televize je špatná! Poplatky bych zrušil

Publikováno: Autor: editorKP_CZ Napsat komentář
logo_ct

Prezident Miloš Zeman se tvrdě opřel do České televize. Označil ji bez servítků za špatnou a zpochybnil její veřejnoprávní funkci. Navíc se jasně vyjádřil pro zrušení veřejnoprávních poplatků. Česká televize se už proti drsným slovům prezidenta ohradila. Jde podle ní o zastrašování.

Prezidentův proslov při návštěvě Plzeňského kraje byl reakcí na vyjádření generálního ředitele ČT Petra Dvořáka, aby koncesionářský poplatek platili i lidé bez televizních přístrojů.

Aby byla stejná startovací čára mezi televizními stanicemi, pak onen návrh na zrušení koncesionářských poplatků považuji za docela rozumný,“ prohlásila hlava státu. Prezident podpořil takzvaný asignační model rušení poplatků.

Ten znamená, že komu se pořady České televize nelíbí a nechce platit koncesionářské poplatky, nechť tuto částku odevzdá na veřejně prospěšné účely, ať už v oblasti zdravotnictví, školství, sociální péče a podobně,“ řekl Zeman.

Zároveň připomněl návrh 15 senátorů, kteří prosazují, aby koncesionářské poplatky mimo jiné nemuseli pět let platit ti, o nichž Česká televize zveřejnila nepravdivé informace.

 I na závěr své návštěvy Plzeňského kraje to neopomněl Miloš Zeman zmínit.…

Měsíční výše televizního poplatku je 135 korun (1620 korun ročně), rozhlasového 45 korun (540 korun ročně). ČT letos na základě očekávaného počtu evidovaných přijímačů předpokládá příjem z televizních poplatků 5,675 miliardy korun při celkovém rozpočtu 6,956 miliardy.„Můj osobní názor zní, že Česká televize bohužel neplní svoji veřejnoprávní funkci a stává se nejenom komerční televizí, ale dokonce špatnou komerční televizí,“ prohlásil Zeman.

Česká televize by neměla být hlásnou troubou jakékoli politické strany, například TOP 09, a měla by přinášet objektivní a vyvážené zpravodajství, což podle názoru většiny lidí nečiní,“ dodal.

Televize nenechala prezidentova slova bez reakce. „Jde o bezprecedentní útok na nezávislost veřejnoprávní televize, který za dobu její existence v demokratické společnosti nemá obdoby. Je o to nebezpečnější, že ho vyslovuje nejvyšší ústavní činitel České republiky,“ řekla mluvčí ČT Alžběta Plívová.

ZDROJ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>