O nás

vladka
Ing. Vlaďka Mročková
místopředsedkyně Občanského sdružení pro svobodnou společnost a nezadluženou budoucnost

Jako ekonom se na svět dívám prismatem nákladů a výnosů. Jsem si vědoma, že jsou náklady, které jsou nutné a nezbytné, ale také náklady plynoucí z rozmaru, závisti, chtivosti apod. Ty jsou zcela jistě zbytečné a jsou problémem nás samotných. Ale pak jsou ještě náklady, které jsou povinné a úplně zbytečné. Příkladem takto vyhozených peněz jsou třeba koncesionářské poplatky. Během posledních let jsem já, moji příbuzní nebo přátelé, několikrát řešila různé výzvy k placení koncesionářských poplatků České televizi nebo Českému rozhlasu. Pomáhala jsem i s případem, kdy exekutor, právník a vyhačská firma vykouzlili z pár set korun několik mnoho tisíc. Toto “podnikání” a placení zbytečných poplatků mi vadí.

Nyní, na mateřské dovolené, jsem se rozhodla využít svých znalostí a věnovat se problematice zákonů o výběru rozhlasových a televizních poplatků včetně jejich dopadů na nás, normální lidi. Jsem přesvědčena, že zákon je nastavený nesprávně, nelogicky a bezohledně k nízkopříjmovým sociálním skupinám. Považuji za zjevné, že se veřejnoprávní média (ČT a ČRO) díky koncesionářským poplatkům dopouští nehospodárnosti a plýtvaní s těmito finančními prostředky. Nejraději bych je zprivatizovala, ale to mi asi neprojde :-). Ovšem spojení obou institucí do jedné a zásadní změna způsobu financování „veřejnoprávního vysílání“ jsou už dosažitelné cíle. Věděli jste, že Česká republika je s odděleným výběrem rozhlasových poplatků vedle televizních poplatků jediná v Evropě? 

S přáteli se zde s Vaší pomocí pokusíme posbírat zkušenosti a podněty ke změně nebo dokonce ke zrušení zákona o rozhlasových a televizních poplatcích. Náš web koncesionářsképoplatky.CZ Vám bude sloužit také jako poradna a zdroj informací pro obranu vůči neoprávněnému vymáhání. Archaický a nevyhovující zákon bychom měli zrušit.

Vlaďka
vladka@koncesionarskypoplatek.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>